آیفون ۱۲ پرو مکس در تاریکی از زوم دیجیتال استفاده می‌کند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

از زمانی‌که سری جدید آیفون رونمایی شد و توجه افراد زیادی از سراسر دنیا را به خود جلب کرد، اخبار بسیاری از خانواده آیفون ۱۲ منتشر شد. یکی از بخش‌های اصلی این دستگاه که تاکنون بارها توسط افراد مختلف مورد آزمایش قرار گرفته، دوربین آن است. در سال جاری میلادی، اپل سرانجام تصمیم گرفت حالت شب (Night Mode) را برای دوربین سلفی و حتی لنز اولتراواید دردسترس قرار دهد. تا پیش از این، قابلیت یادشده تنها برای دوربین اصلی مورد استفاده قرار می‌گرفت و این محدودیت بعضی از کاربران را ناراضی نگه داشته بود.

اپل تصمیم گرفته است تجربه کاربران در استفاده از دوربین سری آیفون ۱۲ را بهبود بخشد و به همین دلیل، در آیفون ۱۲ پرو مکس از یک لنز تله‌فوتو با زوم ۲٫۵ برابری استفاده کرده است. با وجود سکوت اپل در مطرح کردن ویژگی‌های این لنز جدید، بسیاری انتظار داشتند که بتوان با استفاده از آن، در حالت شب نیز تصویربرداری کرد. اما این مسئله صحت ندارد و نمی‌توان از لنز جدید آیفون در این حالت استفاده کرد.

چینش دوربین آیفون ۱۲ پرو مکس

درست مانند آیفون ۱۱ پرو و آیفون ۱۲ پرو، آیفون ۱۲ پرو مکس ترجیح می‌دهد در حالت نوری تاریک از زوم دیجیتال ۲٫۵ برابری دوربین اصلی استفاده کند تا اینکه لنز تله‌فوتو را به‌ کار گیرد. این مسئله مطمئنا کسانی را که انتطار چنین قابلیتی داشتند، ناامید می‌کند.

این مسئله‌ی تازه‌ای نیست. در گزارشی بررسی آیفون ۱۲ پرو در وب‌سایت gsmarena نوشته شده است:

دوربین تله ۱۲ مگاپیکسلی گاهی اوقات در شب کار می‌کند و این به نور بستگی دارد. اگر میزان روشنایی به زیر یک نقطه ثابت برسد، تلفن از دوربین اصلی استفاده می‌کند و به‌جای آن، به‌صورت دیجیتال فرایند بزرگ‌نمایی را انجام می‌دهد.

اما مشکل چیست و چرا آیفون‌ها همیشه از دوربین اصلی در تاریکی استفاده می‌کنند. این مسئله از تفاوت دوربین اصلی و دوربین بزرگنمایی ناشی می‌شود؛ در همه‌ی موارد حسگر اصلی بزرگ‌تر از حسگر لنز بزرگنمایی است، بنابراین بسیاری از تلفن‌ها در نور کم از حسگر بزرگ‌تر استفاده می‌کنند.

در ادامه بخوانید:

اگر به‌ خاطر داشته باشید، در اولین دوربین دوگانه که در آیفون ۷ پلاس استفاده شد نیز این مسئله صدق می‌کند. این دستگاه به ‌جای استفاده از دوربین زوم در شب، از بزرگنمایی دیجیتال دوربین اصلی استفاده می‌کند.

به‌ نظر می‌رسد در آینده‌ای نه‌چندان دور این مشکل توسط توسعه‌دهندگان تلفن هوشمند رفع خواهد شد؛ زیرا تقریبا همه‌ی کاربران منتظر روزی هستند که بتوانند از تمام قابلیت‌های دوربین گوشی‌ هوشمند خود در شرایط نوری نامناسب نیز استفاده کنند. اکنون این مسئله در دوربین تلفن‌های هوشمند اپل یکی از مشکلاتی شناخته می‌شود که کاربران بارها از آن ابراز نارضایتی کرده‌اند.

نظر شما کاربران تک تایمز درباره‌ی عدم استفاده آیفون ۱۲ پرو مکس از لنز تله‌فوتو در تاریکی چیست؟ به ‌نظر شما آیا اپل یا شرکت‌های دیگر سازنده تلفن همراه می‌توانند این مسئله را در آینده حل کنند؟

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن