حراج واقعی! برای دریافت کتاب الکترونیکی رایگان با 25 دستور العمل برتر ما.

گوگل در صدد اجرای برنامه کاری منعطف برای کارمندان است

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

با شیوع بیماری کرونا، بسیاری از شرکت‌های بزرگ دنیا از جمله گوگل، تا زمان برطرف شدن خطر ابتلا به ویروس COVID-19 از کارکنان خود می‌خواهند به‌صورت دورکار به فعالیت‌ ادامه دهند. در همین راستا بحث‌هایی مطرح شد که کارمندان برخی شرکت‌ها، حتی پس از رفع خطر ابتلا به بیماری کرونا همچنان به‌صورت دورکاری فعالیت کنند.

اما به ‌نظر می‌رسد گوگل برنامه‌های دیگری در سر دارد و می‌خواهد با ارائه راهکاری بهتر، به افزایش بهره‌وری کارکنان خود کمک کند. بر اساس برنامه کاری مورد نظر گوگل، تا زمان برطرف شدن خطر ابتلا به بیماری کرونا و امن شدن محیط کار برای بازگشت همه، تعدادی از کارمندان این شرکت به‌صورت پاره‌وقت در محل کارشان حاضر خواهند شد.

از نگاه سران گوگل، چنین اقدامی نه‌تنها به حفظ سلامت کارکنان شرکت کمک می‌کند؛ بلکه بهره‌وری و تعامل اعضای شرکت را افزایش می‌دهد. سوندار پیچای، مدیرعامل گوگل، اخیرا با ارسال ایمیل به کارکنان از طرحی سخن گفته است که آن را «برنامه کاری هیبرید» می‌نامد. طبق گفته‌های مدیرعامل گوگل، کارکنان این شرکت در طول هفته تنها سه روز در شرکت حاضر خواهند شد و دو روز کاری دیگر را در خانه و به‌صورت دورکار فعالیت خواهند کرد.

پیچای در ایمیل خود توضیح می‌دهد: «ما طرحی را بررسی می‌کنیم که درواقع مدل کاری منعطف با هدف افزایش بهره‌وری و تعامل، در کنار حفظ سلامت کارکنان است.» گوگل در نظر دارد دورکاری کارمندان را تا سپتامبر ۲۰۲۱ ادامه دهد و انتظار می‌رود پس از این تاریخ، فعالیت حضوری کارکنان در شرکت گوگل مانند برنامه کاری قبل از شیوع بیماری کرونا آغاز شود.

در ادامه بخوانید:

اما بازگشتن شرایط به حالت قبل از شیوع بیماری کرونا به زمان بیشتری نیاز دارد و شاید همین امر سبب شده است سران گوگل به‌دنبال تدوین برنامه کاری منعطف باشند. موضوعی که در ایمیل پیچای به آن اشاره نشده، واکسن کرونا است. درواقع مدیرعامل گوگل نگفته سیاست شرکت در قبال استفاده از واکسن کرونا چیست؛ اما یکی از سخنگویان این شرکت در مصاحبه با رسانه تایمز گفته است گوگل به کارکنان خود زدن واکسن را توصیه می‌کند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر