حراج واقعی! برای دریافت کتاب الکترونیکی رایگان با 25 دستور العمل برتر ما.

طرح مفهومی از ابرخودرو برقی جگوار معرفی شد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

با ظهور ریمک به‌عنوان یک ابرخودرو الکتریکی که عملکردی فراتر از رقبا داشت، توجه به پیشرانه‌های برقی برای مدل‌های پرسرعت، افزایش یافت. حالا علاوه‌بر ریمک، پینین فارینا، لوتوس و شرکت ژاپنی اسپارک نیز به تولید این نوع خودروها می‌پردازند. دیگر برندهای فعال در ساخت مدل‌های برقی، مثل تسلا، پورشه، آئودی و مرسدس بنز نیز برنامه‌هایی برای عرضه ابرخودروهای الکتریکی دارند.

جگوار، با تولید کراس‌اور تمام برقی آی‌پیس (i-pace)، خیلی زود در بازار مدل‌های الکتریکی مطرح شد و به شهرت رسید. این برند انگلیسی، برنامه‌ی جامعی برای توقف تولید مدل‌های بنزینی و عرضه محصولات متنوع برقی در آینده نزدیک دارد. با توجه به سابقه ۱۰۰ ساله‌ی جگوار در عرضه مدل‌های اسپرت و سوپراسپرت، تولید یک ابرخودرو تمام برقی توسط این شرکت نیز دور از انتظار نیست.

ساختار فنی در مدل مفهومی جگوار ویژن گرن توریسمو SV، دارای چهار موتور برقی مستقل روی هرچرخ است که مجموعا، ۱,۸۷۷ اسب‌بخار قدرت و ۳,۳۶۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کنند. براساس شبیه‌سازی جگوار، این محصول می‌تواند سرعت‌گیری صفر تا ۱۰۰ کیلومتربرساعت ۱/۶۵ ثانیه و نهایت سرعت ۴۱۰ کیلومتربرساعت داشته باشد.

طراحی ویژن SV ، ضمن الهام از مدل‌های سی تایپ (C-Type)، دی تایپ (D-Type) و XJR-9 و XJR-14، براساس مدل‌های حاضر در مسابقات فرمول E و شبیه‌سازهای دنیای واقعی انجام شده است تا آیرودینامیک بسیار خوب با قابلیت فنی یک ابرخودرو را فراهم کند. این محصول تحقیقاتی، ضریب درگ ۰/۳۹۸ و نیروی عمود بر سطح ۴۸۳ کیلوگرم در ۳۲۲ کیلومتربرساعت دارد.

یک نمونه از مدل مفهومی جگوار ویژن گرن توریسمو در اندازه واقعی ساخته شده است که احتمالا قابلیت رانندگی ندارد. این محصول، در به‌روزرسانی آینده بازی گرن توریسمو برای کاربران پلی‌استیشن ارائه می‌شود.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر