لامبورگینی SC20 معرفی شد – تک تایمز

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

حدود دَه سال از رونمایی نخستین مدل اونتادور می‌گذرد و تا امروز، نسخه‌های متنوعی از این سوپراسپرت دوازده سیلندر معرفی شده‌اند. در سال ۲۰۲۱، اونتادور J با ساختار بدون سقف و تیراژ یک دستگاه تولید شد و حالا با رسیدن به آخرین روزهای سال ۲۰۲۰، نمونه‌ای دیگر با نام SC20 رونمایی شده است.

لامبورگینی SC20 نسخه‌ای استاندارد و جاده‌ای از SCV12 است که حدود یک سال پیش برای رانندگی پیست معرفی شده بود. طراحی SC20 الهام‌گرفته از SC18 آلستون است که سال ۲۰۱۸ رونمایی شد و نخستین محصول تاریخ لامبورگینی با تولید محدود به یک دستگاه بود. طراحان شرکت سازنده جزئیاتی مشابه با ادوات بدنه‌ی دیابلو VT رودستر و وننو رودستر و گالاردو کانسپ S را به SC20 اضافه کرده‌اند.

مشابه SC18 مدل SC20 هم از پیشرانه اونتادور SVJ استفاده می‌کند. در این محصول، پیشرانه ۶/۵ لیتر تنفس‌طبیعی دوازده سیلندر ۷۷۰ اسب‌بخار قدرت و ۷۲۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید خواهد کرد و سرعت‌گیری صفر تا صد کیلومتربرساعت آن در زمانی کمتر از سه ثانیه خواهد بود. ناگفته نماند تنها یک نمونه از لامبورگینی SC20 ساخته خواهد شد و قیمت نهایی‌اش هنوز اعلام نشده است؛ اما می‌توان مطمئن بود بیش از یک‌میلیون دلار خواهد بود.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن