حراج واقعی! برای دریافت کتاب الکترونیکی رایگان با 25 دستور العمل برتر ما.

بودجه ۱.۹ میلیارد دلاری برای حذف تجهیزات هواوی در آمریکا

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،


قانونگذاران آمریکایی تحت لایحه کمک مالی کرونایی ۹۰۰ میلیارد دلاری، از تخصیص ۱.۹ میلیارد دلار برای تامین بودجه برنامه حذف تجهیزات شبکه مخابراتی ساخت هواوی که دولت آمریکا آن را ریسکی برای امنیت ملی می داند، حمایت می‌کنند.

 به گزارش تک تایمز از ایسنا، دستیاران مقامات بلندپایه کنگره تایید کردند قانونگذاران آمریکایی همچنین از ۳.۲ میلیارد دلار کمک پهنای باند اضطراری برای آمریکایی‌های کم درآمد حمایت خواهند کرد.

نانسی پلوسی، رییس مجلس نمایندگان آمریکا و چاک شومر، رهبر دموکرات‌ها در سنا در بیانیه‌ای اعلام کردند لایحه کمک کووید ۱۹، هفت میلیارد دلار برای افزایش دسترسی به پهنای باند سرمایه گذاری خواهد کرد و برنامه کمک به افراد کم درآمد به میلیونها دانش آموز، خانواده‌ها و کارگران بیکار برای دسترسی به اینترنت ضروری در دوران همه گیری ویروس کرونا کمک می کند.

کمیسیون ارتباطات فدرال در ژوئن اعلام کرد رسما شرکت‌های هواوی تکنولوژیز و ZTE چین را به عنوان تهدید مشخص کرده است و این تصمیم شرکت‌های آمریکایی را از استفاده از بودجه ۸.۳ میلیارد دلاری آمریکا برای خرید تجهیزات از این شرکتها منع کرد.

این کمیسیون اوایل ماه میلادی جاری مقرراتی را که اپراتورها را ملزم می‌کند، تجهیزات ساخت هواوی و ZTE را تعویض کنند، نهایی کرد اما منتظر تامین مالی از سوی کنگره بود.

بر اساس گزارش رویترز، هواوی ماه جاری از تصمیم کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا برای وادار کردن شبکه‌های مخابراتی برای تعویض تجهیزات ساخت این شرکت ابراز ناامیدی کرد.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی و فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر