حراج واقعی! برای دریافت کتاب الکترونیکی رایگان با 25 دستور العمل برتر ما.

مایکروسافت: حدود 85 درصد کاربران از ویندوز هلو برای ورود به پنل کاربری دستگاه‌های ویندوز 10 استفاده می‌کنند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

در سال 2015، مایکروسافت ویژگی ویندوز هلو (Windows Hello) را برای دستگاه‌های ویندوز 10 معرفی کرد. ویندوز هلو از احراز هویت بیومتریک پشتیبانی می‌کند. این به معنی استفاده از صورت، عنبیه چشم یا اثرانگشت برای باز کردن قفل دستگاه‌های شما است. احراز هویت بیومتریک بسیار ایمن‌تر از رمزهای عبور سنتی است. طی چند سال گذشته، OEM های ویندوز ادغام سیستم‌های ویندوز هلو را در اکثر دستگاه‌های خود آغاز کرده‌اند.

اخیراً، مایکروسافت اعلام کرده است که تعداد مشتریانی که از ویندوز هلو برای ورود به سیستم ویندوز 10 به جای گذرواژه استفاده می‌کنند از 84.4 درصد در سال 2019 به 84.7 درصد رسیده است.

مایکروسافت همچنین پذیرش روزافزون ورود امن بدون رمز عبور را در بین سازمان‌های سازمانی برجسته کرد. استفاده بدون رمز در ازور اکتیو دایرکتوری (Azure Active Directory) برای نسخه بیزینس ویندوز هلو، ورود به سیستم تلفن بدون رمز عبور با ویژگی Microsoft Authenticator و کلیدهای امنیتی FIDO2 بیش از 50 درصد افزایش یافته است. همچنین، بیش از 150 میلیون کاربر بدون رمز عبور در سراسر ازور اکتیو دایرکتوری و حساب‌های کاربران شخصی مایکروسافت وجود دارد.

Windows Hello

150 میلیون نفر هرماه از ورود بدون رمز مایکروسافت استفاده می‌کنند

در نوامبر 2019 در Microsoft Ignite، ما به آماری را اشتراک گذاشتیم که نشان می‌داد بیش از 100 میلیون نفر هرماه از ورود بدون رمز مایکروسافت استفاده می‌کردند. در ماه مه سال 2020 و درست به مناسبت روز جهانی رمز عبور، این تعداد در حال حاضر به بیش از 150 میلیون نفر رسیده بود و استفاده از بیومتریک برای دسترسی به حساب‌های کاری اکنون تقریباً دو برابر آن زمان است. ما از عزم مشتریان خود در امسال قدرت گرفته‌ایم و قرار است دسترسی بدون رمز عبور را برای همه مشتریان خود در سال 2021 به یک واقعیت تبدیل کنیم.

الکس سیمونز، معاون شرکت، مدیریت برنامه مایکروسافت

می‌توانید اطلاعات بیشتر درباره تلاش‌های مایکروسافت در رابطه با فناوری ورود بدون رمز عبور در سال 2020 را در اینجا بخوانید.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری اطلاعات مراجعه کنید.
منبع خبر