حراج واقعی! برای دریافت کتاب الکترونیکی رایگان با 25 دستور العمل برتر ما.

بیت کوین با ارزش بازار بیش ‌از ۵۰۰ میلیارد دلار، اکنون بزرگ‌ترین سرویس مالی دنیا است

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

این روزها اخبار با محوریت رمزارز بیت کوین (Bitcoin) سراسر فضای وب را فرا گرفته‌اند. قیمت بیت کوین طی ماه‌های اخیر بارها رکوردشکنی کرده است و به ‌نظر می‌رسد این روند همچنان ادامه‌ دارد. تحلیلگران ناظر بر بازار می‌گویند بیت کوین از لحاظ تئوری بر اساس ارزش بازار، امروزه یازدهمین شرکت بزرگ دنیا محسوب می‌شود و بالاتر از شرکت‌های نام‌داری همچون سامسونگ، والمارت، برکشایر هاتاوی، کوکا کولا و… قرار می‌گیرد.

بر اساس اخبار رسمی، بیت کوین اکنون بزرگ‌ترین سرویس مالی دنیا است و ارزش بازار آن از ویزا (Visa) عبور کرده. مطابق آخرین داده‌های Companiesmarketcap،‌ ارزش بازار بیتکوین ‌اکنون ۵۰۸٫۹۷ میلیارد دلار و ارزش بازار ویزا ۴۶۰٫۰۶ میلیارد دلار است.

در زمان نوشته شدن این مقاله، مطابق داده‌های منتشرشده توسط Coindesk، قیمت بیت کوین از ۲۷ هزار دلار عبور کرده و به بالاترین حد خود در تاریخ رسیده است. در نگاه اول بیت کوین و ویزا قابل ‌قیاس نیستند؛ زیرا یکی از آن‌ها سیستم نرم‌افزاری همتابه‌همتا (Peer-to-Peer) است و دیگری کسب‌و‌کار غیر انتفاعی. اما اگر بیت کوین شرکت بود، امروزه در رتبه‌ی یازدهم بزرگ‌ترین شرکت‌ها در سراسر دنیا قرار می‌گرفت.

 آلفرد اف. کلی جونیور، رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل ویزا، ماه گذشته‌ی میلادی در گفت‌و‌گو با CNBC اعلام کرده بود که ویزا به رمزارزها بسیار علاقه‌مند است. گفته می‌شود این مؤسسه‌ی مالی ‌اکنون در حال همکاری با ۲۵ شرکت حوزه‌ی مرزارز در سراسر دنیا است و قصد دارد ویزا را درون سیستم‌های آن‌ها قرار دهد. در چنین سیستم‌هایی کاربر می‌تواند رمزارز مبتنی‌ بر ارز فیات را به پول تبدیل و آن را  هر جایی که ویزا مورد قبول واقع می‌شود، استفاده کند.

در بحبوحه‌ی افزایش در خور توجه قیمت بیت کوین، برایان آرمسترانگ،‌ مدیرعامل و هم‌بنیان‌گذار Coinbase، به‌تازگی به سرمایه‌گذاران درباره‌های ریسک‌های ذاتی سرمایه‌گذاری در بیت کوین هشدار داده است. او می‌گوید هیچ‌گاه نمی‌توان به‌طور کامل این حقیقت را باور کرد «که سرمایه‌گذاری در رمزارزها، بدون ریسک نیست»؛ به‌همین دلیل سرمایه‌گذاران باید حواسشان را به‌خوبی جمع کنند. او می‌گوید ارزش بازار بیت کوین بسیار سریع‌تر از بازارهای مالی دیگر کم و زیاد می‌شود.

قیمت بیت کوین در 27 دسامبر 2020 در جستجو گوگل

قیمت بیت کوین در زمان نوشته شدن این مقاله مطابق صفحه‌ی جست‌و‌جوی گوگل

در ادامه بخوانید:

تا تاریخ ۲۷ دسامبر ۲۰۲۰ (۷ دی ۱۳۹۹)، ۱۰ شرکت برتر حوزه‌ی خدمات مالی که رتبه‌ای پایین‌تر از ویزا دارند شامل JPMorgan Chase با ارزش ۳۷۹٫۵۶ میلیارد دلار، Mastercard با ارزش ۳۳۴٫۹۶ میلیارد دلار، PayPal با ارزش ۲۷۹٫۶۱ میلیارد دلار، Bank of America با ارزش ۲۵۹٫۱۷ میلیارد دلار، Industrial and Commercial Bank of China با ارزش ۲۵۷٫۹۷ میلیارد دلار، China Construction Bank با ارزش ۱۸۵٫۳۱ میلیارد دلار، Agricultural Bank of China با ارزش ۱۶۳٫۹۲ میلیارد دلار، SoftBank با ارزش ۱۴۰٫۷۵ میلیارد دلار و Bank of China با ارزش ۱۲۹٫۸۲ میلیارد دلار هستند. 

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر