حراج واقعی! برای دریافت کتاب الکترونیکی رایگان با 25 دستور العمل برتر ما.

احتمال عرضه حالت تاریک برای موتور جست‌وجوی دسکتاپ گوگل

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،
سرانجام کمپانی گوگل تصمیم گرفت که تم حالت تاریک را برای برخی کاربران دسکتاپ به صورت آزمایشی در بخش جست‌وجو بیفزاید.
 
به گزارش تک تایمز از شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، احتمالا گوگل بالاخره قابلیت حالت تاریک را که چندی پیش به یک ترند جدید در بین نرم‌افزارها تبدیل شده بود به بخش جست‌وجوی کاربران دسکتاپ نیز عرضه کند.
 
گزارش‌های به دست آمده حاکی از آن است که برخی از کاربران کشف کرده‌اند که تم حالت تاریک به صورت آزمایشی برای جست‌وجوی وب دستکتاپ عرضه شده است.
البته این قابلیت فعلا به صورت محدود برای چند کاربر اندک عرضه شده است و صرفا روی مرورگرهای سوم شخص نظیر فایر فاکس کار‌ می‌کند.
 
 
 
همچنین ظاهر این قابلیت مانند تم اصلی در نظر گرفته شده برای آن در سایر نرم‌افزارها است. به این صورت کاربرانی که قابلیت آمایشی یاد شده را دریافت کرده‌اند ‌می‌توانند پس‌زمینه را به صورت خاکستری تیره و نوشته‌ها را به رنگ سفید و لوگو را به رنگ آبی مشاهده کنند.
 
هنوز مشخص نیست که آیا گوگل این قابلیت آزمایشی را برای افراد دیگری نیز عرضه خواهد کرد یا خیر.
البته انتظار می‌رود که در طی چند ماه آینده این قابلیت به صورت گسترده‌تر ولی همچنان در مرحله آزمایشی برای شمار بیشتری از کاربران در سراسر جهان عرضه شود.
 
گفتنی  است از مدت‌ها پیش هر دو سیستم عامل ویندوز 10 و مک از تم حالت تاریک پشتیبانی می‌کنند، و کروم نیز به خودی خود از حالت تاریک برای برخی وب‌سایت‌ها پشتیبانی کرده است.
این قابلیت علاوه بر ظاهری جذاب کاربری‌های دیگری نیز دارد و تم رنگ‌های به کار رفته در آن باعث می‌شود که مرور وب و انجام کار با گجت‌ها در هنگام شب یا زمانی که نور محیط کمتر است برای کاربر راحت تر باشد.
  بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی و فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر