حراج واقعی! برای دریافت کتاب الکترونیکی رایگان با 25 دستور العمل برتر ما.

مدل‌های پرو آیفون ۱۳ به نمایشگرهای کم‌مصرف LlTPO مجهز می‌شوند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

مدت زیادی از معرفی پرچم‌دارهای جدید اپل، یعنی خانواده‌ی آیفون ۱۲ نمی‌گذرد؛ بااین‌حال شایعات و اطلاعات جدیدی از آیفون ۱۳ منتشر شده که اغلب آن‌ها بر این اصل واحد متمرکز بوده است: آیفون ۱۳ با نمایشگر کم‌مصرف LTPO و توانایی نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتز عرضه می‌شود. حال به‌دنبال شایعات پی‌درپی درباره‌ی این موضوع، وب‌سایت WccfTech با استناد به گفته‌های ETNews، مُهر تأیید دیگری بر این ماجرا می‌زند.

مقاله‌ی مرتبط:

طبق گزارش جدید، سامسونگ و ال‌جی دیسپلی وظیفه‌ی ساخت صفحه‌نمایش‌های OLED با فناوری «اکسیدپلی‌کریستال دماپایین» (LTPO) را به‌منظور ارائه‌ی نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتز آیفون ۱۳ برعهده دارند. همچنین، گفته می‌شود این دو شرکت باتوجه‌به تهیه‌ی این نوع تکنولوژی و به‌دلیل مشارکت با غول دنیای فناوری، افزایش درآمد را در سال ۲۰۲۱ تجربه خواهند کرد.

افزون‌براین، گزارش یادشده تنها سامسونگ و ال‌جی را به‌عنوان تأمین‌کنندگان نمایشگرهای آیفون ۱۳ نام برده است؛ درحالی‌که شایعات قبلی حاکی از آن بود که اپل زنجیره‌ی تأمین محصولاتش را برای تهیه‌ی نمایشگر و پنل‌ لمسی متنوع کرده است و BOE، شرکت چینی تولیدکننده‌ی نمایشگر، بعد از بارها شکست در آزمون‌های کیفی اپل، بألاخره تأمین درصدی از پنل‌های OLED موردنیاز در آیفون را برعهده گرفته است.

به‌نقل از ETNews، از چهار مدل گوشی آیفون که سال آینده عرضه خواهد شد، دو مدل (احتمالا مدل‌های پرو) از نمایشگرهای OLED با فناوری کم‌مصرف LTPO بهره می‌برند و راه را برای نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتز هموار می‌کنند. از قرار معلوم، دو مدل دیگر همچنان از همان نمایشگرهای OLED با نرخ نوسازی ۶۰ هرتزی برخوردار هستند که در ترانزیستورهای فیلم نازک آن از سیلیکون پلی کریستال (LTPS) استفاده شده است. 

در این گزارش، ذکر شده است که احتمالا آیفون‌های سال آینده هزینه‌ی تولید بیشتری خواهند داشت؛ اما شواهد نشان می‌دهد شاید هزینه‌های بیشتر تولید روی قیمت نهایی آن تأثیری نگذارد. استفاده از تکنولوژی اکسیدپلی‌کریستال دماپایین (LTPO) به تولید نمایشگرهای کارآمدتر منجر می‌شود که وظیفه روشن و خاموش کردن پیکسل‌های مختلف نمایشگر را برعهده دارد. تکنولوژی LTPO این اجازه را به گوشی هوشمند می‌دهد که نرخ نوسازی تصویر را از ۱ تا ۱۲۰ هرتز به‌صورت متغیر و باتوجه‌به نیاز تغییر دهد و بهره‌وری از انرژی را بیشتر کند.

درمجموع، فناوری یادشده بدون کاهش شارژدهی می‌تواند سرعت نوسازی ۱۲۰ هرتز را برای پیمایش روان‌تر و بیشتر و حرکت روان انیمیشن‌ها و بهبود پاسخ‌دهی به فرامین را فراهم کند. نمایشگرهای کم‌مصرف یکی از اهداف اصلی اپل خواهند بود؛ زیرا انتظار می‌رود تمامی مدل‌های آیفون ۱۳ از مودم‌های 5G به‌روزشده استفاده کنند و همان‌طورکه می‌دانید، این مودم‌ها در مصرف باتری بسیار تأثیرگذار هستند و به‌احتمال زیاد این امر یکی از دلایلی است که اهالی کوپرتینو از استفاده از پنل‌های ۱۲۰ هرتز در خانواده‌ی آیفون ۱۲ خودداری کرده‌اند.

ناگفته نماند در گزارش مذکور، یکی از صاحب‌نظران صنعت نمایشگرها اظهارنظر کرده و بر این باور است که باتوجه‌به انتظارات زیاد و فروش چشمگیر آیفون‌ها، اپل احتمالا برنامه‌ی زمان‌بندی معرفی و عرضه‌ی محصولات خود را بهبود می‌دهد و احتمالا در همان بازه‌ی زمانی سپتامبر ۲۰۲۱ (شهریور ۱۴۰۰) نسل جدید گوشی‌های آیفون را معرفی و بدون تأخیر به بازار عرضه می‌کند.

دیدگاه شما کاربران تک تایمز درباره‌ی آیفون ۱۳ مجهز به نمایشگر LTPO و نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتز چیست؟

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر