حراج واقعی! برای دریافت کتاب الکترونیکی رایگان با 25 دستور العمل برتر ما.

وام بعدی Apple Pay Later شما در گزارش اعتبار Experian شما نشان داده خواهد شد – خبر اسفند ۱۴۰۲

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات در اسفند ۱۴۰۲

ماریا دیاز/ZDNET

Apple و Experian به تازگی اعلام کردند که گزارش های اعتبار مصرف کننده Experian شامل اطلاعات وام Apple Pay Later از امروز می شود. Experian گزارش می دهد که این امر اپل را تبدیل به اولین ارائه دهنده خدمات خرید عمده در حال حاضر، پرداخت بعدا (BNPL) می کند تا مستقیماً اطلاعات وام و سابقه پرداخت را به آژانس گزارش اعتباری ارائه دهد.

وام های قرض گرفته شده امروز در گزارش اعتباری Experian وام گیرنده با نام BNPL که از اول مارس شروع می شود نشان داده می شود، اما این داده ها بر امتیازات اعتباری تأثیر نمی گذارد – حداقل نه در ابتدا. به گفته Experian، این اطلاعات در امتیازدهی اعتباری سنتی آنطور که ما می‌دانیم در نظر گرفته نمی‌شود، اما احتمالاً بر مدل‌های امتیازدهی آینده تأثیر خواهد گذاشت.

همچنین: بهترین نرم افزار مالیاتی

اپل تأیید می‌کند که اطلاعات وام Apple Pay Later در گزارش‌های اعتباری Experian شامل درخواست اعتبار نرم‌افزاری است که بر امتیاز اعتباری متقاضی و سابقه پرداخت تأثیری نخواهد داشت.

جنیفر بیلی، معاون اپل در Apple Pay و Apple Wallet در این باره گفت: «ما Apple Pay Later را با در نظر گرفتن سلامت مالی کاربران خود طراحی کردیم و بخش مهمی از این امر این است که اطمینان حاصل کنیم که وام های آنها در نمایه های مالی کلی آنها منعکس می شود. بیانیه. با گزارش دادن وام‌های Apple Pay Later به Experian، هدف ما کمک به ارتقای شفافیت بیشتر و وام‌دهی مسئولانه هم برای وام‌گیرنده و هم برای وام‌دهنده است و در عین حال به کاربران اجازه می‌دهیم اعتبار خود را بیشتر کنند.»

گنجاندن این وام‌های BNPL در گزارش‌های اعتباری می‌تواند دید دقیق‌تر و جامع‌تری از رفتار مالی خود به مصرف‌کنندگان بدهد که می‌تواند هم برای وام‌دهندگان و هم برای وام‌گیرندگان مفید باشد.

برای شرکت‌هایی مانند اپل، که این وام‌های BNPL به عنوان محصولات مالی برای آنها خدمت می‌کنند، گزارش وام‌های Apple Pay Later آن به دفاتر اعتباری کمک می‌کند این محصول با محصولات اعتباری سنتی هماهنگ شود و مشروعیت و شفافیت را تشویق می‌کند.

همچنین: من بهترین جایگزین های Mint را آزمایش کردم و این برنامه بودجه بندی مورد علاقه جدید من است

جنیفر شولز، مدیرعامل Experian آمریکای شمالی گفت: «Experian مدت‌هاست که از استفاده از منابع داده گسترده، از جمله اطلاعات BNPL، برای کمک به مصرف‌کنندگان برای ایجاد نمایه اعتباری و بهبود سلامت مالی خود پشتیبانی می‌کند.» ما اپل را به خاطر برداشتن این اولین قدم معنادار تحسین می کنیم و مشتاقانه منتظر همکاری با سایر ارائه دهندگان پیشرو BNPL برای ایجاد شفافیت بیشتر هستیم که به نفع وام دهندگان و مصرف کنندگان است.

همانطور که عادات مصرف کننده و استفاده از اعتبار تکامل می یابد، همانطور که با گسترش وام های BNPL در سال های اخیر اتفاق افتاده است، مدل های امتیازدهی اعتبار نیز تغییر می کنند. دفاتر اعتباری و آژانس های امتیازدهی به طور مرتب مدل های خود را به روز می کنند تا دقت ارزیابی های خود را بهبود بخشند و اعتبار آنها را پیش بینی کنند، بنابراین می توانیم انتظار داشته باشیم که تاریخچه وام BNPL بر امتیازات اعتباری در آینده تأثیر بگذارد.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.