افشاگری جدید درباره ابعاد و سایز نمایشگر گوشی‌های آیفون ۱۲

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

گرچه شایعات مربوط به سری آیفون ۱۲ اپل، از مدت‌ها قبل از معرفی رسمی سری آیفون ۱۱ وجود داشتند، اما حالا تعداد گزارش‌های متناقض درباره آن‌ها به‌قدری زیاد شده‌‌ که پیش‌بینی اینکه این دستگاه‌ها دقیقا چه مشخصاتی از نظر تعداد مدل‌ها، زبان طراحی، ارتقاء دوربین‌ها، فناوری تشخیص بیومتریک و… خواهند داشت را کمی مشکل کرده است.

جدیدترین شایعه از زبان یک افشاگر مطرح ژاپنی به نام Macotakara مطرح شده که به نقل از یک منبع آگاه، ابعاد و سایز نمایشگر حداقل سه مدل از گوشی‌های آیفون ۱۲ را منتشر کرده است.

هرچند احتمال درست بودن این شایعه بسیار کم است، اما به‌هرحال یک دید کلی درباره آیفون‌های امسال در اختیار ما قرار می‌دهد که در ادامه به برخی جزئیات آن اشاره می‌کنیم.

بازطراحی نه‌چندان خارق‌العاده اما ابعاد و دوربین‌های متفاوت

جالب‌ترین بخش شایعه جدید، مربوط به طراحی خانواده آیفون ۱۲ می‌شود که ادعا شده تفاوت چندانی با طراحی سری آیفون ۱۱ نخواهد داشت. این موضوع چیزی نیست که گزارش‌های قبلی آن را تائید کرده باشند.

اما در مورد چینش دوربین‌ها در پشت آیفون‌های امسال، تقریبا همه گزارش‌ها متفق‌القول هستند که ما شاهد تعداد زیادی سنسور و همچنین افزایش قابل‌ملاحضه‌ای در عملکرد آن‌ها خواهیم بود. گفته می‌شود دو مدل آیفون ۱۲ با دو دوربین در پشت و یک مدل بزرگتر با حداقل سه دوربین در پشت وجود خواهد داشت.

مدل بزرگتر که احتمالا آیفون ۱۲ پرو مکس خواهد بود ممکن است مجهز به یک سنسور اضافی مدت زمان پرواز سه‌بعدی با قابلیت‌های واقعیت افزوده نیز باشد. این گوشی احتمالا دارای یک نمایشگر ۶.۷ اینچی و ضخامتی نازک‌تر از آیفون ۱۱ پرو مکس خواهد بود؛ یعنی ۷.۴ میلیمتر در برابر ۸.۱ میلیمتر.

اما آیفون ۱۲ کوچکتر ممکن است از نمایشگر بسیار کامپکت ۵.۴ اینچی OLED بهره ببرد که بلندتر از آیفون SE و کوتاه‌تر از آیفون ۸ باشد. همچنین آیفون ۱۲ دیگری با نمایشگر ۶.۱ اینچی وجود خواهد داشت که بلندتر از آیفون ۱۱ پرو و کوتاه‌تر از آیفون ۱۱ خواهد بود.

و در آخر، ممکن است یک مدل ۶.۱ اینچی دیگری هم وجود داشته باشد که دارای همان آرایش دوربین چهارگانه آیفون ۱۲ پرو مکس ۶.۷ اینچی باشد. علاوه بر اینها، انتظار می‌رود که اپل بهار امسال یک آیفون ۹ با طراحی شبیه به آیفون ۸ و یک آیفون ۹ پلاس را هم معرفی کند. به نظر می‌رسد که آیفون ۹ پلاس ۵.۴ اینچی شبیه به مدل ۵.۴ اینچی آیفون ۱۲ باشد.

یک رنگ چشم‌نواز برای آیفون ۱۲ پرو

ماکس واینباخ (Max Weinbach)، بعد از افشاگری‌های خوبی که درباره سری گلکسی S20 سامسونگ داشت حالا خبر از رنگ جدیدی برای آیفون ۱۲ پرو (و شاید هم همه مدل‌های آیفون ۱۲) داده است.

به گفته واینباخ، اپل ممکن است رنگ سبز معرفی شده با خانواده آیفون ۱۱ را کنار گذاشته و به جای آن از یک رنگ آبی زیباتر استفاده کند. البته الان خیلی زود است که با این اطمینان درباره جزئیات رنگ گوشی‌ها صحبت کرد، بنابراین باید به دیده تردید به این شایعات نگریست.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری اطلاعات مراجعه کنید.
منبع