آیفون ارزان قیمت اپل در راه است؛ شروع تولید از ماه فوریه

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز

رسانه تک تایمز – اپل به زودی تولید آیفون ارزان قیمت خود را آغاز خواهد کرد. این محصول 4.7 اینچی به چیپست A13 Bionic و سنسور اثر انگشت مجهز است.

به نظر می رسد که اپل به زودی گوشی هوشمند ارزان قیمت جدیدی را عرضه می کند. طبق گزارش بلومبرگ، این شرکت بزرگ آمریکایی احتمالا در ماه فوریه، ساخت یک آیفون ارزان قیمت را آغاز خواهد کرد. این محصول دومین گوشی ارزان بعد از آیفون SE محسوب می شود. ظاهرا آیفون جدید در ماه مارس رونمایی می شود. گزارش ها، شایعات و پیش بینی های مبنی بر ساخت آیفون ارزان قیمت، از سال پیش بر سر زبان ها افتاد، که البته برخی از آن ها توسط تحلیلگر معروف اپل، مینگ چی کو مطرح شدند. 

کو و بلومبرگ در گزارش های خود اعلام کرده اند که گوشی ارزان قیمت آینده اپل، شبیه به آیفون 8 بوده و از نمایشگر 4.7 اینچی برخوردار است. در این گوشی جدید از تراشه انحصاری اپل یعنی A13 بایونیک استفاده می شود. این تراشه در آیفون 11 نیز به کار رفته است. ظاهرا به دلیل تقاضای بیش از برای گوشی های سری آیفون 11، اپل از شرکای خود خواسته تا تولید پردازنده های سری A را افزایش دهند. البته دلیل دیگر افزایش ساخت این تراشه ها می تواند به تولید انبوه گوشی جدید ارزان نیز ربط داشته باشد.

آیفون ارزان قیمت اپل

بلومبرگ علاوه بر افشای اندازه احتمالی و پردازنده گوشی آیفون ارزان، به این موضوع اشاره کرده که دستگاه جدید به سنسور اثر انگشت درون دکمه هوم مجهز می شود و فاقد فناوری تشخیص چهره است. هنوز مشخص نیست که محصول جدید با نام آیفون SE 2 روانه بازار می شود و یا طبق شایعات، با نام آیفون 9 در دسترس مشتریان قرار می گیرد (هر آنچه در رابطه با آیفون 9 اپل می دانیم).

دستگاه ارزان قیمت اپل می تواند حضور این غول دنیای فناوری را در کشورهای در حال توسعه پررنگ تر کند، چرا که گوشی های ارزان در این کشورها از محبوبیت بسیاری برخوردار هستند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی مراجعه کنید.
منبع