حراج واقعی! برای دریافت کتاب الکترونیکی رایگان با 25 دستور العمل برتر ما.

شرکت اپل به سارقان آیفون در جریان اعتراضات هشدار داد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

اعتراضات مردم آمریکا علیه مرگ یک سیاهپوست به دست پلیس باعث شد تا بسیاری از افراد معترض به فروشگاه ها از جمله اپل استورها حمله کرده و آیفون ها را به سرقت ببرند. اکنون اپل اعلام کرده کلیه گوشی های به سرقت رفته قابل ردیابی هستند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا و به نقل از Forbes، معترضانی که با حمله یا اپل استورها، گوشی های آیفون را به سرقت بردند پس از روشن کردن این گوشی ها با پیغام شما ردیابی شده اید مواجه شدند. اپل اعلام کرد که گوشی های به سرقت رفته به نوعی نرم افزار امنیتی مجهز شده اند که در صورت خروج از فروشگاه بصورت غیرقانونی گوشی را قفل کرده و به پلیس اطلاع رسانی می کند. بنابراین سارقان دو راه پیش رو دارند. اول اینکه قطعات این گوشی ها را بطور جداگانه در بازار بفروشند و یا اینکه از ترس ردیابی آنها را نابود کنند. در هر صورت سارقان قادر به استفاده از این گوشی ها نخواهند بود.

به دلیل اعتراضات اخیر و احتمال خسارت اپل تصمیم گرفته تا بار دیگر اپل استورها را تعطیل و گوشی ها را از ویترین جمع آوری کند. البته اقدام پیشگیرانه اپل امکان ردیابی سارقان را به این شرکت داده است. سال ها بود که سرقت گوشی های آیفون به عنوان یک معضل برای این شرکت تبدیل شده بود. اکنون با اقدامات امنیتی انجام شده توسط این شرکت می توان آیفون های به سرقت رفته را ردیابی کرد. در این حالت گوشی در حالت گم شده (Lost Mode) قرار داده می شود. بدین ترتیب گوشی قفل شده و موقعیت مکانی سارق ردیابی میشود.

امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید، برای خواندن مطالب بیشتر به تکنا مراجعه کنید. نوشته %%POSTLINK%% اولین بار در %%BLOGLINK%% پدیدار شد.

منبع خبر شرکت اپل به سارقان آیفون در جریان اعتراضات هشدار داد پایگاه خبری تکنا به آدرس تکنا میباشد.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.
منبع : پایگاه خبری تکنا