IFA 2020: فیسبوک ذخیره کردن عکس و فیلم کاربران را با پشتیبانی از Dropbox توسعه می‌دهد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

در اوایل سال جاری، فیسبوک ابزاری را برای ارسال و ذخیره کردن تصاویر و فیلم‌ها در گوگل فوتوز (Google Photos) در اختیار کاربران سرتاسر جهان قرار داد. این مورد تماما خوب بود اما اگر کاربران ترجیح می‌دادند عکس‌ها و فیلم‌های خود را به صورت دستی در مکان دیگری که مورد علاقه آن‌ها بود، نگهداری کنند، دچار مشکل می‌شدند.

فیسبوک امروز از ادغام با Dropbox و Koofr خبر داد و این امر به کاربران امکان می‌دهد تا تنها با چند کلیک عکس‌ها و ویدیوهای خود را در آن سرویس‌ها آپلود و ذخیره نمایند.

فیسبوک بر حریم خصوصی و امنیت سرویس جدید تأکید می‌کند و اظهار می‌دارد که هنگام انتخاب انتقال محتوای کاربران، از آن‌ها خواسته می‌شود رمز ورود خود را دوباره وارد کنند و پس از این که مکان مقصد خود را انتخاب کردند رمز ورود خود را برای Dropbox یا Koofr وارد کنند تا بتوانند پیوند حساب موقتی ایجاد کنند. سپس اطلاعات کاربران رمزگذاری شده و به سرویس انتخابی منتقل می‌گردند. Dropbox می‌گوید هنگامی که انتقال اطلاعات کاربران شروع شود، تمام فعالیت‌ها در پس‌زمینه اجرا می‌گردد و همچنین برای تکمیل عملیات نیازی نیست تا برنامه فیسبوک باز باشد.

هنگامی که این عملیات به اتمام برسد پوشه‌ای با نشان «انتقال عکس» در Dropbox کاربر ظاهر می‌گردد. برای انتقال محتوای کابران به Koofr نیز روند اجرای کار همانند برنامه قبل می‌باشد و در خاتمه نیز پوشه‌ای با نام «انتقال اطلاعات» نمایش داده می‌شود. با توجه به ساده و ایمن بودن انجام کار، انتظار می‌رود که شروع به کار رسمی این نسخه‌ی بروز شده‌ی فیسبوک تاکنون راه‌اندازی شده و در دسترس کاربران قرار گرفته باشد.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری اطلاعات مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن