حراج واقعی! برای دریافت کتاب الکترونیکی رایگان با 25 دستور العمل برتر ما.

پروتکل‌های بهداشتی و تست کرونا در منزل با اسنپ دکتر

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

در اسنپ دکتر بدون نیاز به مراجعه حضوری به مراکز درمانی به‌صورت آنلاین و در تمام حوزه‌های پزشکی و روانشناسی مشاوره ارائه می‌شود.

با شروع فصل پاییز و تغییرات اقلیمی انتظار می‌رفت ‏شیوع ویروس کرونا با تشدید همراه شود و متأسفانه همین اتفاق رخ داد؛ به‌طوری‌که تعداد افراد مبتلاشده در پایان آبان ‌نسبت به مهرماه افزایش قابل‌ توجهی داشت.

بر همین اساس با تصمیم ستاد ملی کرونا، پروتکل‌های جدی‌تری از ابتدای آذرماه اجرایی شدند که این بار علاوه بر جدیت و استمرار محدودیت‌ها در مراکز استان‌، شهرها نیز مبنا قرار گرفتند و محدودیت‌ها شهربه‌شهر و بر اساس رنگ‌بندی زرد، نارنجی و قرمز اعمال شد؛ محدودیت‌هایی که تردد افراد و فعالیت‌های برخی مشاغل را برای مقابله با کرونا کنترل می‌کرد.

اکنون پس از گذشت ۲ هفته از شروع محدودیت‌های کرونایی، اجازه فعالیت‌‌های مشخص‌شده برای گروه‌های مختلف در قبال رعایت پروتکل‌های بهداشتی ارائه شده است. باتوجه به اینکه تا‌کنون یافته‌های جدیدی در مورد وضعیت انتقال ویروس کرونا کشف شده است و بالطبع باید پروتکل‌های بهداشتی جدید نیز رعایت شود، در ادامه به برخی از جدیدترین نکاتی که باید در زمینه مقابله با ویروس کرونا مورد توجه باشد اشاره خواهیم کرد.

فاصله (ایمن) را در اجتماعات حفظ کنید

از کسی که سرفه و عطسه می‌کند، حداقل یک متر فاصله بگیرید. زمانی‌که فردی سرفه و عطسه می‌کند، قطرک‌های ریزی از دهان و بینی او به اطراف پاشیده می‌شود که ممکن است حاوی ویروس باشند. اگر فاصله شما با آن فرد خیلی نزدیک باشد، ممکن است شما این قطرک‌های حاوی ویروس کووید-۱۹ را استنشاق کنید.

به چشم‌ها، بینی و دهان خود دست نزنید

دست‌ها در تماس با سطوح مختلف ممکن است به ویروس آلوده شده باشند. دست‌های آلوده می‌توانند ویروس را به چشم‌ها، بینی و دهان شما منتقل کنند. از این راه‌ها ویروس می‌تواند وارد بدن شما شود و شما را بیمار کند.

انتقال ویروس از طریق هوا بیش از گذشته مورد تأیید است

شما و اطرافیانتان باید بهداشت تنفسی را رعایت کنید. بهداشت تنفسی به معنای پوشاندن دهان و بینی با آرنج خم‌شده یا دستمال کاغذی در هنگام عطسه و سرفه است. بعد از سرفه و عطسه بلافاصله دستمال کاغذی خود را دور بیاندازید.

چرا باید رعایت کنیم؟ قطرک‌های خارج شده از بینی و دهان ویروس ها را پخش می‌کنند. با رعایت بهداشت تنفسی می‌توانید از خود و اطرافیانتان در برابر ویروس‌هایی چون سرماخوردگی، آنفلوآنزا و کوید-۱۹ محافظت کنید.

 آیا می‌توان ماسک‌ پزشکی را ضد عفونی و مجدداً استفاده کرد

خیر. ماسک‌های پزشکی یک‌بارمصرف، فقط برای یک ‌بار استفاده کاربرد دارند. این ماسک‌ها پس از استفاده، باید به‌طور صحیح از روی صورت برداشته شوند: به‌عنوان ‌مثال، بخش بیرونی ماسک را لمس نکنید و با کشیدن کش یا بندهای پشت گوش، ماسک را از صورت خود جدا کنید. پس از برداشتن ماسک‌های یک‌بارمصرف از صورت، بلافاصله آن‌ها را در سطل دردار ویژه زباله‌های عفونی بیندازید و بلافاصله پس از دور انداختن ماسک، دست‌‌ها را بشویید و ضدعفونی کنید.

اهمیت شناسایی و رعایت قرنطینه توسط افراد مبتلا

توانایی سیستم‌های بهداشت و درمان برای انجام آزمایش‌های تشخیص ابتلا به ویروس کرونا این روزها به یک معیار عمده برای مهار بیماری کووید ۱۹ بدل شده است.

بر اساس تحقیقات و آزمایشاتی که انجام شده است، در بسیاری از مواقع کرونا علامتی از خود نشان نمی‌دهد و می‌تواند به‌طور خاموش در بدن رشد کند و در نهایت سلامتی فرد را به خطر بیندازد؛ در این صورت تنها راه تشخیص ابتلا به این بیماری انجام آزمایش کرونا است تا با اطمینان خاطر بتوان به روند عادی زندگی ادامه داد. سیستم‌های بهداشتی می‌گویند هرچه ظرفیت انجام آزمایش بالا برود، امکان تشخیص و مهار بیماری بالاتر است.

خانم‌های باردار، افراد مسن، افراد دارای بیماری زمینه‌ای و همچنین افرادی که در نزدیکان خود فرد مبتلا به ویروس کرونا داشته‌اند، در معرض خطر ابتلا به این بیماری هستند. اگر برخی علایم شایع کرونا را در خود مشاهده کردید و فکر می‌کنید که ممکن است به این بیماری مبتلا شده باشید، می‌توانید بدون خروج از خانه آزمایش تشخیص ابتلا به کرونا داشته باشید.

سرویس تخصصی تست کرونا در منزل اسنپ دکتر با هدف دسترسی راحت‌تر افراد راه‌اندازی شده ‌است. شما می‌توانید از طریق اپلیکیشن و وب‌سایت اسنپ دکتر به رزرو آزمایش کرونا اقدام کنید. پاسخ تست در کمتر از ۴۸ ساعت از طریق اسنپ دکتر در اختیار شما قرار می‌گیرد.

در حال حاضر آزمایش کرونا در منزل در شهرهای تهران، کرج، قم، مشهد، همدان، اصفهان و شیراز انجام می‌شود. برای راحتی کاربران، امکان استفاده از آزمایش پزشکی در منزل و خدمات پزشکی و پرستاری در منزل هم در سرویس «پزشک و مشاور» اسنپ دکتر در نظر گرفته شده است.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر