حراج واقعی! برای دریافت کتاب الکترونیکی رایگان با 25 دستور العمل برتر ما.

هلال احمر ایران از چین واکسن کرونا می‌خرد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

به‌گفته‌ی رئیس جمعیت هلال احمر ایران، این مرکز با دستور وزیر بهداشت در خرید واکسن کرونا مشارکت می‌کند. کریم همتی در گفت‌وگو با ایسنا اعلام کرد که رایزنی‌ها برای خرید واکسن آغاز شده و با هماهنگی سازمان غذا و دارو، قیمت و هم نوع واکسن مشخص می‌شود. همتی اضافه کرد: «به هر حال منبع ما از منابع موجود در بازار است که تهیه خواهد شد.»

به‌گفته‌ی رئیس جمعیت هلال احمر، در مرحله‌ی اول یک میلیون دوز توسط این تشکل خریداری می‌شود اما «یکی از خیرین هم دارد به ما کمک می‌کند که از خارج از کشور مقداری واکسن خریداری و برای ما ارسال کند»؛ همتی اظهار کرد که البته تعداد این واکسن‌ها زیاد نیست.

به گزارش ایسنا، منبعی که قرار است هلال احمر از آن واکسن کرونا را تهیه کند، چین است. خرید واکسن ازطریق صندوق کواکس که واکسن‌های مورد تأیید را برای دسترسی عادلانه‌ی تمام کشورها عرضه می‌کند نیز درحال انجام است و رئیس کل بانک مرکزی چند روز پیش از حل شدن مشکل واریز پیش پرداخت خبر داد. به‌گفته‌ی عبدالناصر همتی، واکسن‌ کرونا در بهترین حالت ممکن است اواخر دی ماه به ایران برسد.

در این میان، آزمایش انسانی واکسن کرونای ایرانی به‌زودی آغاز می‌شود و به‌گفته‌ی دبیر ستاد ملی مقابله با کرونا، ۶۰ هزار ایرانی برای تزریق آزمایشی آن داوطلب شده‌اند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر