حراج واقعی! برای دریافت کتاب الکترونیکی رایگان با 25 دستور العمل برتر ما.

ثبت حق امتیاز دوربین زیر نمایشگر توسط سامسونگ

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،


سامسونگ حق امتیاز اختراعی برای یک دوربین سلفی زیر نمایشگر ثبت کرده که احتمالا در ۲۰۲۲ روی موبایل پرچمدار این شرکت عرضه شود.

به گزارش تک تایمز از مهر، مدت‌هاست که تولید کنندگان موبایل سعی دارند دستگاهی با نمایشگر تمام صفحه بسازند. تاکنون روش‌های مختلفی برای از بین بردن بریدگی دوربین سلفی روی نمایشگر ارائه شده است. در همین راستا سامسونگ حق امتیاز اختراع موبایلی ثبت کرده که با روشی نوین دوربین سلفی را زیر نمایشگر مخفی می‌کند.

این شرکت در ژوئن ۲۰۲۰ حق امتیاز مذکور را ثبت کرده که شامل یک دوربین زیر نمایشگر است. در این حق امتیاز توضیح داده شده دوربین سلفی هنگام استفاده کاملا مخفی می‌ماند. برای این منظور روش دقیقی نیز طراحی شده است.

در همین راستا در اسناد آمده بخشی از نمایشگر موبایل که دوربین در آنجا قرار گرفته، باید شفاف باشد. البته یک نمایشگر ثانویه زیر بخش شفاف قرار می‌گیرد تا در زمانی که از دوربین استفاده نمی‌شود، روی آن را بپوشاند.

این فناوری چالش کیفیت دوربین‌هایی که زیر نمایشگر قرار می‌گیرند را برطرف می‌کند. ممکن است از این فناوری در سری گلکسی S22 که قرار است در سال ۲۰۲۲  میلادی عرضه شود، استفاده شود.

 

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی و فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر