حراج واقعی! برای دریافت کتاب الکترونیکی رایگان با 25 دستور العمل برتر ما.

گوشی ZenFone 6 ایسوس بروزرسانی اندروید 11 را دریافت کرد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز

رسانه تک تایمز – دارندگان گوشی ZenFone 6 ایسوس به زودی بروزرسانی جدید اندروید 11 را دریافت خواهند کرد. در ادامه نگاهی داریم به تغییراتی که در این بروزرسانی اعمال شده اند.

در در اوت سال جاری، کمپانی ایسوس تصمیم گرفت تا گوشی ZenFone 6 را به طور آزمایشی به جدیدترین نسخه اندروید مجهز کند. چند هفته بعد، این گوشی به همراه نسخه بتای اندروید 11 در دسترس کاربران قرار گرفت. پس از مدتی، گوشی زنفون 6 مجددا نسخه دیگری از اندروید 11 را دریافت کرد که به وسیله آن، قابلیت VoLTE روی حامل T-Mobile در ایالات متحده فعال شد. حال، پس از ماه ها استفاده از نسخه آزمایشی، کمپانی ایسوس بالاخره از نخستین بیلد پایداری اندروید 11 برای کاربران ZenFone 6 در تایوان رونمایی کرد.

طبق گزارش منتشر شده در فروم ASUS ZenTalk، اولین نسخه پایدار اندروید 11 (با شماره 18.0610.2011.107) هم اکنون برای گوشی های ZenFone 6 در تایوان عرضه شده است. این بروزرسانی علاوه بر ویژگی های جدید اندروید 11، طراحی جدید رابط ZenUI، پشتیبانی از حالت تمام صفحه با لانچرهای جانبی و سایر تغییرات جزیی را نیز در بر دارد.

ظاهرا در حال حاضر تنها برخی از دارندگان زن­فون 6 بروزرسانی جدید را دریافت کرده اند. طبق اظهارات ایسوس، هیچ گونه باگ یا نقص فنی در این نسخه وجود ندارد و به زودی کاربران بیشتری از بروزرسانی اندروید 11 بهره مند می شوند. با این حال هنوز معلوم نیست که آیا تمام کاربران در سراسر نقاط جهان بروزرسانی مذکور را دریافت خواهند کرد یا خیر. در فهرست زیر تمام تغییراتی که در بروزرسانی جدید اعمال شده را مشاهده می کنید:

  • ارتقای سیستم به اندروید 11
  • تهیه نسخه پشتیبان از داده ها پیش از ارتقای سیستم. البته با استفاده از پکیج رسمی می توان از اندروید 11 به اندروید 10 بازگشت، اما تمام داده ها از بین می روند.
  • برخی نرم افزارهای جانبی هنوز با اندروید 11 همخوانی و سازگاری ندارند.
  • حذف شنود محرمانه، دستیار ZenUI با حالت استفاده از یک دست.
  • افزودن قابلیت Power Mode به تنظیمات باتری. حذف موتور اسکن آواست.
  • حذف گزینه هایی نظیر کلاس بندی هوشمند، ترازبندی آیکون ها، مجموعه آیکون ها و غیره از دسکتاپ. امکان ضربه روی فضای صفحه برای باز کردن آیکون اپلیکیشن.
  • معرفی و استفاده از طراحی رابط کاربری جدید ZenUI
  • تنظیم رابط پنل سریع راه اندازی و پشتیبانی از کنترل رسانه. حذف پورتال های چند پنجره ای و افزودن گزینه های به اشتراک گذاری نزدیک (به طور دستی)
  • فعال سازی پیشفرض قابلیت دانلود خودکار از طریق وای فای و تنظیمات نصب برای بروزرسانی های سیستمی
  • پشتیبانی دسکتاپ جانبی از جسترهای تمام صفحه

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی مراجعه کنید.
منبع خبر